Blog dla kobiet o samoopiece

Testowanie kosmetyków ekspresowych w praktyce – co warto wiedzieć

Jak często sprawdzamy kosmetyki express — działania w praktyce, czym są takie produkty i jak skuteczne?

Wiele firm kosmetycznych obecnie wypuszcza produkty, które mogą zdziałać cuda na skórze twarzy, ciała i włosów. Wszystkie te leki naprawdę mają pożądany efekt, ale tylko wtedy, gdy są stosowane zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Nieprzestrzeganie zasad może prowadzić do negatywnych konsekwencji — efekt odwrotny.

Zalety i wady kosmetyków ekspresowych

Kosmetyki tego typu mają zarówno wady, jak i zalety, o których każdy powinien wiedzieć. Wszelkiego rodzaju preparaty przeciwzmarszczkowe, maski i serum obiecujące cudowne przemiany naprawdę nasycają skórę, odżywiają i tonizują — to plus. Ale efekt funduszy będzie krótkotrwały, choć zauważalny. Dlatego nazywane są kosmetykami ekspresowymi .

Możesz używać narkotyków przed jakimś wydarzeniem, kiedy ważne jest, aby wyglądać w stu procentach, a nie ma czasu na zabiegi kosmetyczne na dużą skalę, mające na celu poprawę wyglądu.

Średni czas działania leku wynosi od 5 do 12 godzin. Jednocześnie ważne jest, aby zrozumieć, że te produkty nie są przeznaczone do codziennego użytku. Stosowanie kremów, serum i balsamów tego typu na co dzień może przynieść odwrotny skutek — skóra straci elastyczność, zdrowy koloryt i stanie się sucha. Z reguły używanie ekspresowych leków jest dopuszczalne nie więcej niż trzy razy w miesiącu — w szczególnych przypadkach.

Oprócz preparatów do pielęgnacji skóry dostępne są również produkty do włosów, które mogą dosłownie nadać włosom zdrowy i zadbany wygląd w zaledwie 10 minut. Preparaty odżywiają i nawilżają włosy, ale podobnie jak produkty opisane powyżej można je stosować w ilości dozowanej zgodnie z instrukcją. Wystarczy kilka dodatkowych minut na włosach, a maska ​​będzie miała odwrotny skutek.

Preparaty ekspresowe obejmują szampon 2 w 1, który stosowany jednocześnie spłukuje włosy i odżywia balsamem. Warto zauważyć, że użycie tego samego balsamu jako oddzielnego środka będzie miało większy efekt, dlatego jeśli nie ma pilnej potrzeby stosowania mieszanych środków, lepiej odmówić takich leków.

Produkty przeciwtrądzikowe. Kolejny rodzaj szybko działających kosmetyków. Trądzik często pojawia się w niewłaściwym momencie, niespodziewanie, dlatego takie leki mają na celu jak najszybsze przyjście na ratunek. Najczęściej są to ołówki trądzikowe, żele i wszelkiego rodzaju płyny. Naprawdę pomagają pozbyć się niedoskonałości skóry, ale nie eliminują przyczyny ich pojawienia się. Przed użyciem produktów zbadaj skład na opakowaniu, unikając produktów zawierających etanol.

Kupując kosmetyki o szybkim uwalnianiu pamiętaj, że są one przeznaczone na sytuacje awaryjne i nie nadają się do codziennego użytku. Bądź rozsądny i nie rób sobie krzywdy w pogoni za pięknem!

No Comment Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
28 − 14 =