Blog dla kobiet o samoopiece

Skóra palacza i jej odbudowa

Palenie powoduje szybkie starzenie się skóry. Nikotyna ma negatywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, spowalnia metabolizm i powoduje przedwczesne starzenie się skóry. Wolne rodniki zawarte w dymie papierosowym niszczą kolagen i elastynę, niszczą witaminy A, C i przeciwutleniacze.

Skóra palacza jest zwykle szara z pogrubioną warstwą rogową naskórka, z rozszerzonymi porami, sucha i szorstka lub tłusta z licznymi trądzikami i różnymi zmarszczkami. Charakterystyczne „zmarszczki palacza” pojawiają się bardzo wcześnie. Dlatego skóra palacza wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i regeneracyjnych.

Oczywiście możesz wizualnie odmłodzić twarz za pomocą podkładu, zgrabnego makijażu, kociego spojrzenia i różu, ale wieczorem będziesz musiał zmyć makijaż i spojrzeć na siebie w lustrze.

Najlepiej zregenerować skórę palacza oczywiście rezygnując z tego nawyku. Jednak wielu kobietom trudno jest na stałe rzucić palenie, dlatego zwracają się o pomoc do medycyny estetycznej. Najczęstsze są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, który pozwala przywrócić utraconą elastyczność skóry, zlikwidować drobne zmarszczki oraz intensywnie nawilżyć twarz.

Jeśli kobieta pali dziennie paczkę papierosów, jej skóra twarzy starzeje się średnio o dziesięć lat.

Medycyna estetyczna jest znacznie skuteczniejsza niż różnorodne kremy, ponieważ nawilżają jedynie górne warstwy skóry, dzięki czemu proces detoksykacji nie przebiega w pełni.

Jednak najlepszym sposobem na pielęgnację skóry twarzy jest rzucenie palenia. Ponieważ żadne kosmetyki i zabiegi kosmetyczne nie mogą przywrócić utraconego zdrowia palaczowi.

No Comment Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
11 ⁄ 1 =