Blog dla kobiet o samoopiece

Podstawowe zasady pielęgnacji piercingu

Jeśli przebiłeś, musisz mieć pomysł na pielęgnację świeżego nakłucia skóry. W takim przypadku wystarczy przestrzegać elementarnych zaleceń. W ten sposób możesz przyspieszyć gojenie się nowego nakłucia.

Złote kolczyki goją się najszybciej. Przede wszystkim należy zawsze myć ręce przed dotknięciem miejsca przekłucia lub leczeniem go lekami.

W okresie gojenia piercing nie powinien być dotykany ani przenoszony, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Kiedy nakłucie się zagoi, nie chodź na basen, do opalania, do solarium, na plażę ani na siłownię. Powstrzymaj się też przez chwilę od gorących kąpieli.

Jeśli przekłułeś twarz lub uszy, spróbuj założyć włosy z powrotem, aby przyspieszyć proces gojenia. Ta rada jest szczególnie ważna, jeśli przebiłeś chrząstkę.

Okresowo sprawdzaj biżuterię i śruby mocujące, ale tylko czystymi rękami. Dekoracja powinna być ciasno zapięta. Pamiętaj, że obrót w lewo osłabia wzmocnienie biżuterii, a obrót w prawo ją napina.

Ważne jest, aby unikać podrażnień. Aby zapobiec nieplanowanemu podrażnieniu skóry, można zastosować alkohol, jod, maści z antybiotykami i płyn do płukania jamy ustnej. Wybierz leki na podstawie lokalizacji przekłucia.

W okresie nakłucia ważne jest, aby zwracać uwagę na ubranie, które nosisz. Unikaj wełnianych i syntetycznych rzeczy i noś bawełniane ubrania.

No Comment Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
10 ⁄ 2 =