Blog dla kobiet o samoopiece

Pielęgnacja skóry tłustej: nawilżająca i tonizująca

Problem z tłustą skórą polega na tym, że rano łatwo można znaleźć pryszcz na twarzy. A to irytuje kobiety bardziej niż deszcz na szkle.

Przede wszystkim, jeśli na półce w łazience przeważają toniki i kremy z alkoholem, odłóż je na bok. Tłusta skóra potrzebuje nawilżenia, a celowe odtłuszczenie prowadzi do zwiększonej produkcji sebum. Dlatego często używaj środków nawilżających lub balsamów, które matują skórę i nie zatykają porów.

Takie kosmetyki często zawierają składniki antybakteryjne, np. Olejek z drzewa herbacianego, kojący aloes, niewielkie ilości kwasów owocowych oraz ekstrakty roślinne (szałwia, tymianek).

Wybierz krem na noc o wysokim stężeniu AHA (dostępny w aptekach), aby zmniejszyć wydzielanie sebum i poprawić cerę.

Nie zapomnij o maskach. Przynajmniej raz w tygodniu z miąższu owocu paziminy zrób maseczki do twarzy, które nie tylko nawilża skórę, ale także widocznie ją odmładza. Sadzonki papai można kupić na www.sadsemena.ru i uprawiać tę rzadką i egzotyczną roślinę w domu.

Raz w tygodniu stosuj peelingi do twarzy, aby poprawić koloryt skóry. Postaw na głębokie oczyszczenie lub nawet peeling chemiczny z kwasami owocowymi.

Z pomocą przychodzą zawsze tak zwane kosmetyki szybkiego reagowania czy kremy antybakteryjne z kwasem salicylowym.

Ale jeśli Twoja skóra nie poprawi się po trzech do czterech tygodni, udaj się do dermatologa, ponieważ możesz potrzebować specjalistycznego leczenia.

No Comment Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
24 − 22 =