Blog dla kobiet o samoopiece

Jak zmniejszyć pory na twarzy?

Pory twarzy nie wyglądają dobrze, jeśli ich nie zminimalizujesz. Wszyscy ludzie mają pory na skórze. Są to niewielkie zagłębienia, z których wyrastają włosy, wydzielają się łój i pot.

Często jednak za bardzo się rozszerzają, nie wyglądają estetycznie, a twarz staje się nieatrakcyjna. Przede wszystkim z tym problemem borykają się posiadacze skóry tłustej.

Ich całkowita eliminacja nie jest możliwa, ale możemy wiele zrobić, aby zminimalizować ich widoczność.

Podczas pielęgnacji twarzy podstawą jest dokładne oczyszczenie skóry. Zanieczyszczenia pozostające w porach skóry, pot czy łój prowadzą do trądziku. Zawsze używaj środka do demakijażu i środka czyszczącego. Preferuj żele. Idealnie sprawdzą się również popularne ostatnio szczoteczki do oczyszczania twarzy.

Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, nie daj się ponieść peelingom i peelingom. Skoncentruj się na oczyszczaniu, odżywianiu i nawilżaniu.

Nie oszczędzaj również kolagenu i witaminy C dla swojej skóry. Niska elastyczność, która pojawia się wraz z wiekiem, jest przyczyną nierównej skóry. Z biegiem czasu staje się to znacznie bardziej zauważalne niż w młodszych latach.

Postaw na kremy i inne produkty z dodatkiem kolagenu i witaminy C. Zawsze zwracaj uwagę na ich skład. Aby zaoszczędzić pieniądze na zakupach kosmetyków, szukaj kodów promocyjnych i kuponów na kodvpalto, a na pewno otrzymasz duże rabaty.

Skutecznym sposobem walki z rozszerzonymi porami jest kąpiel wodna. Trzymaj głowę nad gorącą wodą przez kilka minut. Para otworzy pory i pomoże skórze zwalczyć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

No Comment Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
23 − 18 =