Blog dla kobiet o samoopiece

Doskonała pielęgnacja skóry zimą

Zimą nasza skóra narażona jest na duże zmiany temperatury i silny mróz. Nie ma to bardzo dobrego wpływu na jej stan, dlatego potrzebna jest specjalna ochrona.

Nasza skóra posiada naturalną ochronę w postaci warstwy lipidowej. Jednak traci swoją skuteczność, gdy temperatura spadnie poniżej 10 stopni. W takich warunkach naczynia krwionośne i mięśnie zaczynają chronić naszą skórę.

Przed nałożeniem makijażu na brązowe oczy lub na całą twarz ważne jest, aby zadbać o dobrą kondycję skóry. Zimą wybierając krem, zwracaj uwagę na potrzeby swojej skóry. Jeśli jesteś na zewnątrz przez cały dzień, powinieneś używać bardzo tłustego kremu. Nie należy jednak używać go codziennie, bo takie kosmetyki naruszają naturalne mechanizmy obronne skóry.

Krem zimowy powinien zawierać ochronę przed promieniami UVA i UVB. Wbrew pozorom zimą skóra jest bardzo narażona na działanie promieni słonecznych. Odbite promienie śniegu są jeszcze bardziej szkodliwe niż latem.

W składzie kremu należy również szukać ceramidów — związków chemicznych występujących naturalnie w warstwie rogowej naskórka. Krem musi nawilżać skórę i zawierać witaminy A, E i C.

Należy pamiętać, że krem ​​nie zawiera dużo wody, ponieważ zimą twarz szybko zamarznie. Zamiast tego lepiej stosować kremy z gliceryną, która w małych ilościach zimą nie uszkodzi skóry.

Nie zapomnij o dodatkowym punkcie ochrony — ustach. Delikatna skóra warg pęka z zimna. Higieniczna szminka powinna zawierać witaminy A, C i E.

No Comment Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
22 ⁄ 11 =